O tym, jak pozyskać fundusze z Unii Europejskiej


Antykryzysowy EFS…

Posted in ocena wniosku,POKL - autor: Noo w dniu 10 lutego 2010
Tags: , ,

Wielu wnioskodawców narzeka na czas oceny wniosków składanych w ramach PO KL. Od pewnego czasu wprowadzono tzw. mechanizm „Szybkiej ścieżki”, czyli oceny wniosków o dofinansowanie projektu w skróconym czasie do 30 dni (w ramach konkursów ogłaszanych i przeprowadzanych w ramach Poddziałania 6.1.1, Działania 6.2 oraz Poddziałania 8.1.2). Jest to jeden z elementów, który zdaniem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego ma pomagać w złagodzeniu negatywnych skutków kryzysu gospodarczego.

Opracowywane rozwiązania umożliwią szybsze i skuteczniejsze reagowanie na zmiany sytuacji społeczno-ekonomicznej. Dodatkowe ułatwienia pozwolą zwiększyć i lepiej ukierunkować wsparcie na obszary najbardziej narażone na skutki spowolnienia gospodarczego. Szczególnego znaczenia nabierają także działania wspierające procesy outplacementu.

Wśród najważniejszych mechanizmów antykryzysowych planowanych w Programie Kapitał Ludzki są:

  • Specjalne, jednorazowe dodatki dla osób, które znalazły pracę w odległości powyżej 50 km od dotychczasowego miejsca zamieszkania – na pokrycie kosztów dojazdu lub osiedlenia się w nowym miejscu (dostępne dla osób uczestniczących w realizacji projektów w Poddziałaniu 6.1.1 oraz 8.1.2). Wysokość dofinansowania to równowartość sześciokrotności pełnego zasiłku dla bezrobotnych, co będzie alternatywą dla świadczenia finansowanego z Funduszu Pracy, przysługującego osobie bezrobotnej, która utraciła pracę.
  • Pokrycie trzykrotności różnicy pomiędzy poprzednią (wyższą) a obecną (niższą) płacą brutto pracownika, lecz nie więcej niż 4 000 zł.
  • Sfinansowanie specjalistycznych szkoleń lub studiów podyplomowych dla wysoko wykwalifikowanych pracowników zwolnionych z przyczyn zakładu pracy (np. pracowników zwolnionych w sektorze usługowym, w tym branży finansowej).
  • Środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla pracowników objętych programem zwolnień monitorowanych.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: