O tym, jak pozyskać fundusze z Unii Europejskiej


DOTACJE NA SZKOLENIA PRACOWNIKÓW – od STYCZNIA NOWE ROZDANIE

Posted in POKL - autor: Noo w dniu 20 listopada 2009
Tags: , ,

W nowym okresie finansowania, od stycznia 2010 wyznaczone zostaną kolejne środki unijne przeznaczone na wsparcie szkoleniowe dla pracowników. W ramach działania 8.1.1 „Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw” Programu Operacyjny Kapitał Ludzki, przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o wsparcie unijne na szkolenia dla swoich pracowników. Głównym celem działania jest podniesienie konkurencyjności i zwiększenie potencjału adaptacyjnego przedsiębiorstw poprzez doskonalenie umiejętności i kwalifikacji kadr zarządzających oraz pracowników.

Przedsiębiorcy by uzyskać dofinansowanie będą musieli napisać wniosek i przejść skomplikowaną procedurę aplikacyjną. Co istotne pracodawca będzie zobowiązany samodzielnie przygotować szkolenie. Wartość projektu szkoleniowego musi wynosić co najmniej 50 tys. zł, a w niektórych województwach sięga nawet kwoty 400 tys. zł. Dla wielu firm stanowi to główną barierę by aplikować o środki. Dlatego niekiedy jedynym sposobem dofinansowania szkoleń pracowników jest ich delegowanie na szkolenia realizowane przez zewnętrzne firmy. Stanowi to szansę dla firm szkoleniowych, które mogą wnioskować o dotację na organizację szkoleń różnego rodzaju.

Dotację można otrzymać na:

  • organizację szkoleń otwartych, czyli przeznaczonych dla osób które same chcą podnieść swoje kwalifikacje i umiejętności zawodowe poza godzinami pracy,
  • szkolenia zamknięte, skierowane dla określonej grupy odbiorów, którzy są delegowani na dane szkolenie przez swojego pracodawcę.

W ramach działania 8.1.1 PO KL jest możliwość nawet 100% pokrycia realizowanego projektu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: