O tym, jak pozyskać fundusze z Unii Europejskiej


UNIA MÓWI STOP ‘BIAŁYM PLAMOM’

Posted in woj. kujawsko-pomorskie - autor: Noo w dniu 16 listopada 2009
Tags: ,

Urząd Marszałkowski woj. kujawsko-pomorskiego w ogłoszonym konkursie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, działanie 5.2.2 Wsparcie Inwestycji przedsiębiorstw, przeznaczył osobne środki  dla gmin, w których przedsiębiorcy nie uzyskali wcześniej  unijnego wsparcia. Konkurs ten jest zdecydowanie innowacyjnym pomysłem co do rozdzielania funduszy europejskich.

Tylko 68 gmin na 144 leżących w woj. kujawsko-pomorskim otrzymało wcześniej dofinansowanie z Unii. To mniej niż połowa! Ogłoszony konkurs ma na celu zniwelowanie różnic gospodarczych w regionie i zmniejszenia bezrobocia, które jest zdecydowanie największe w gminach – ‘Białych Plam’. Najwięcej ‘białych plam’ jest wzdłuż wschodniej granicy regionu, od Łasina po Baruchowo. Na północy i południu regionu również nie jest dobrze. Przedsiębiorcy prowadzący działalność na obszarze od Świecia do Tucholi nie uzyskali wcześniej żadnej dotacji. Ten konkurs adresowany jest właśnie do nich. Wszystkie firmy z terenów gmin – ‘białych plam’ mogą starać się o dotację na rozbudowę przedsiębiorstwa, wprowadzenie nowych usług czy technik produkcji. Ważne by dzięki realizacji projektu mogli zatrudnić nowych pracowników. Na wszystkich zainteresowanych czeka 18 mln. zł! Walczyć można nawet o pokrycie 70% wartości inwestycji. Nabór wniosków Urząd Marszałkowski w Toruniu rozpocznie z dniem 15 stycznia i potrwa do 29.01.2010.

Listę gmin tzw. Białych Plam Urząd Marszałkowski umieścił na swojej stronie internetowej wraz z ogłoszeniem o konkursie www.fundusze.kujawsko-pomorskie.pl.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: