O tym, jak pozyskać fundusze z Unii Europejskiej


Innowacyjna innowacyjoność

Posted in POKL - autor: Noo w dniu 9 listopada 2009
Tags: , ,

Wbrew stereotypowemu postrzeganiu innowacyjność to nie tylko nowoczesne technologie, czy też Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka. Innowacyjność znajduje swoje miejsce także Europejskim Funduszu Społecznym. Zgodnie z Wytycznymi Ministra Rozwoju Regionalnego w zakresie wdrażania projektów innowacyjnych i współpracy ponadnarodowej w ramach PO KL celem projektów innowacyjnych jest poszukiwanie nowych, lepszych, efektywniejszych sposobów rozwiązywania problemów mieszczących się w obszarach wsparcia EFS. Tym, co odróżnia projekty innowacyjne od projektów standardowych, jest właśnie poszukiwanie nowych rozwiązań, a nie wykorzystywanie sposobów znanych i sprawdzonych. Wiele tego typu ciekawych pomysłów można znaleźć w ramach IW EQUAL. Projekty innowacyjne w ramach EFS składane są w ramach odrębnych konkursów. Wyróżnia się dwa rodzaje projektów innowacyjnych:

  • projekty innowacyjne testujące – mają na celu wypracowanie, upowszechnienie i włączenie do głównego nurtu polityki nowych rozwiązań (projekty innowacyjne testujące muszą być nastawione na badanie i rozwój konkretnego produktu)
  • projekty innowacyjne upowszechniające – ich celem nie jest wypracowanie nowego produktu, ale upowszechnienie i włączenie do głównego nurtu polityki dobrych praktyk/rozwiązań wypracowanych w ramach innych programów czy też projektów PO KL.

Warto zatem czasem wyjść poza utarte i powszechne rozwiązania i podjąć ryzyko „odkrywania” dzięki środkom z UE.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: