O tym, jak pozyskać fundusze z Unii Europejskiej


Otrzymaj dofinansowanie i wejdź na giełdę!

Posted in konkursy,POIG - autor: Noo w dniu 8 października 2009
Tags: , , , ,

Od lutego 2009 roku mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o dotacje unijne na usługi związane z przygotowaniem firmy do wejścia na giełdę. Środki te można uzyskać w ramach działania  3.3. ” Tworzenie systemu ułatwiającego inwestowanie w MSP”, poddziałanie 3.3.1 „Wsparcie dla MSP” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym, aż do momentu wyczerpania środków przewidzianych na dofinansowanie projektów na bieżący rok.

Poziom dofinansowania może wynosić do 50% wydatków kwalifikowanych projektu. Natomiast kwota udzielonego mikro, małemu lub średniemu przedsiębiorcy musi być niższa niż 2 000 000 euro. Beneficjenci będą mogli ubiegać się o dotacje unijne, m.in. na:

  • usługi związane z przygotowaniem prospektu emisyjnego,
  • usługi doradztwa prawnego czy finansowego,
  • usługi związane z przygotowaniem dokumentacji i analiz niezbędnych do pozyskania inwestora zewnętrznego o charakterze udziałowym.

Według ekspertów, dotacje unijne mogą przede wszystkim wesprzeć firmy, które chcą zadebiutować na giełdzie NewConnect. Jest to nowy rynek uruchomiony przez Giełdę Papierów Wartościowych, przeznaczony dla spółek technologicznych i firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Jest dobrym i efektywnym sposobem rozwoju firmy. Na dziś zostało wyczerpane zaledwie 43% alokacji środków przeznaczonych na konkurs.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: