O tym, jak pozyskać fundusze z Unii Europejskiej


Kryteria wyboru projektów do PO IG

Każdy z programów operacyjnych określa kryteria wyboru projektów. Nie inaczej jest jeśli chodzi o Innowacyjną Gospodarkę. Przystępując do pracy nad projektem należy rozpocząć od określenia jego celów, a następnie zweryfikować ich zgodność z celami PO IG. Jest to jedno z podstawowych kryteriów merytorycznych, które potwierdza, że nasz pomysł ma szanse na dofinansowanie. Należy pamiętać, aby język projektu i przedstawione w nim argumenty były zrozumiałe dla oceniających. Tworząc wniosek powinniśmy zwracać uwagę na różne aspekty. Jednym z nich jest  ukazanie możliwości wdrożenia projektu oraz pozytywnego wpływu jego rezultatów na rozwój gospodarki.

Kolejnym istotnym aspektem jest prawidłowość ponoszonych wydatków, które powinny być zasadne i nie przeszacowane oraz dobrze uzasadnione. Wnioskodawca powinien także wykazać, że założone przez niego wskaźniki (np. uruchomienie dwóch nowych usług) będą miały charakter trwały. Zadaniem wnioskodawcy jest zatem taka analiza kosztów i przychodów, która pokaże zyskowność przedsięwzięcia. Należy tak konstruować uzasadnienia, żeby oceniający dostrzegli, że:

  • projekt jest użyteczny,
  • wpłynie na konkurencyjność firmy,
  • znajdzie swoich odbiorców.

Jeśli przygotowanie wniosku o dotację unijną we wskazany powyżej sposób wydaje się zbyt trudne, warto szukać pomocy u doświadczonych doradców. Kryteria i zasady opisane powyżej stanowią tylko „wierzchołek góry lodowej”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: