O tym, jak pozyskać fundusze z Unii Europejskiej


Konkurs dla pomysłodawców e-usług

Posted in konkursy,POIG - autor: Noo w dniu 25 sierpnia 2009
Tags: , ,

28 września rusza kolejny nabór na działanie Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Jest to szansa dla wszystkich tych, którzy mają świetny pomysł na e-biznes i prowadzą młodszą niż rok firmę, zaliczaną do kategorii małych i mikroprzedsiębiorców.

Co to jest e-usługa? Przyjęto tutaj ścisłe kryteria kwalifikacji usługi do tego typu kategorii. O e-usłudze można mówić wówczas, gdy jej świadczenie jest możliwe tylko i wyłącznie za pośrednictwem Internetu. Dodatkowo musi być ona całkowicie zautomatyzowana, a ewentualny udział pracowników musi zostać ograniczony wyłącznie do kontroli i rozwoju aplikacji.

Na stronie PARP-u znaleźć można szczegółową listę projektów, które uzyskały dofinansowanie w ramach priorytetu 8.1. wraz z kwotami dofinansowania. Wśród wyszczególnionych projektów znajdują się portale internetowe o charakterze społecznościowym, portale, których celem ma być kojarzenie partnerów biznesowych, platformy do badań i analiz marketingowych, kreator serwisów społecznościowych, serwisy tematyczne, wirtualne czytelnie…

W roku 2009 odbyły się już dwa konkursy, w wyniku których można było uzyskać dotacje na tego typu przedsięwzięcia. Zainteresowanie było tak duże, iż zaplanowano otwarcie nowego konkursu na jesieni tego roku. Wnioski o dotacje można składać od 28 września. Możliwa kwota wsparcia projektu kształtuje się od 20 tys. zł do 1 mln zł. Maksymalny udział środków UE w wydatkach kwalifikowanych może wynosić nawet do 85%.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: